Pre bedrový kĺb naozaj nestačí rada, tak aby nosič sedel od kolienka po kolienko, už z obrázka je jasne vidieť, že to nie je ukazovateľ na ktorý sa treba zamerať v prvom rade. Kolienka by mali smerovať mierne vyššie ako zadoček. Ideálne postavenie bedrového kĺbu je ak stehenná kosť s trupom dieťatka tvoria 90° a viac stupňový uhol. Mladšie deti cca do 10 mesiaca nemajú ešte schopnosť vytvoriť úplný 90 stupňový uhol, preto pre odľahčenie kolienka pôjdu vždy mierne nad úroveň zadočku. Staršie deti, ktoré sedia, môžu byť v polohe mierne nad, alebo približne na rovnakej úrovni so zadočkom, kým kolienka nezačnú smerovať už smerom pod úroveň zadočku, vtedy je pre pohodlnosť a odľahčenie tlaku na kĺby nôžky treba vyzdvihnúť. Zvýši sa aj komfort pre nosiaceho, dieťatko ho nekope, a ani nohy nezavadzajú. Ale opäť už staršie dieťa výrazne nepodsadzovať a voliť úväzy a nosiče, kde sa dieťatko neprepadáva hmotnosťou veľmi hlboko do výrazného podsadenia.
Nosenie tvárou vpred – klokanky, kedy dieťa pozoruje okolie, nie je vhodné ani pri starších deťoch, ktoré majú jadierka vyvinuté, váhou sa kĺby namáhajú, sú v nesprávnom postavení a je veľký tlak na genitálie okrem iných ďalších nepriaznivých aspektov.
Pokiaľ chýba pár centimetrov od kolienka ku kolienku, ale abdukčné postavenie kĺbov je v poriadku, tak to na bedrový kĺb ani komfort nosenia nemá vplyv. Ak už začnú nohy klesať pod úroveň zadočku, zavadzajú, tak vtedy zvoliť extendory na vyzdvihnutie nôh, rozšíriť nastaviteľný ale pozor tak aby nesiahal za kolienka a nerozťahoval kĺby, alebo pri viac veľkostných nosičoch zmeniť nosič na väčšiu veľkosť. Pri šatke si to viete regulovať a prispôsobovať, ale pozor na chyby z fotiek- optimálnej pozície bedrových kĺbov.