Väčšina klokaniek, či hybridov umožňuje nosenie tvárou dopredu.
Nosenie tvárou dopredu je nebezpečné z viacerých aspektov. Okrem toho, že chrbátik nemôže byť v správnom zakrivení, kĺby v správnom postavení, hlavička nie je fixovaná, dochádza ku jej otrasom, predklonom pri chôdzi a tým sa neúmerné namáhajú neurologické centrá a cievy. Pri pravidelných, silnejších a častých otrasoch môže dôjsť v najhoršom prípade aj ku ich poškodeniu, čo na prvý pohľad nemusí byť viditeľné, ale neskôr môže mať dieťa poruchy učenia, sústredenia, spomalenejší psychický a mentálny vývoj. Rodičia to nemusia dávať priamo do súvisu s nosením.
Pri nosení tvárou dopredu dieťa nenachádza svoj potrebný kľud, nevie si ešte samé regulovať psychické vnemy z okolia a tak môže byť psychicky vyčerpané. Nie je možnosť sa schúliť podľa potreby a prežiť kvalitný spánok so správnymi spánkovými fázami.
Tieto nosiče nebývajú ergonomické ani pre nositeľa s ohľadom na jeho chrbticu, rozloženie ťažiska a pohodlnosti.
Ďalším sporným nosičom, či úväzom je babyvak, či kolíska.
V zásade, keďže novorodenec v nej leží v horizontálnej polohe nie je vyslovene neergonomická. Chrbátik je zaoblený, na kĺby nie je vyvíjaný tlak, nie je to vyslovene neergonomické nosenie. Avšak častokrát je tam dieťa zle schúlené, hlavičku má neprirodzene a babyvak štatisticky (BCIA, WHO) priniesol najviac úmrtí novorodencov v súvislosti s nosením.
Predovšetkým vďaka nesprávnej pozícii hlavičky, keď sa brada dieťatka, ktoré ešte nevedelo samé hýbať hlavičkou dotýkala jeho hrudníka. Tým došlo ku zablokovaniu dýchacích ciest a došlo ku uduseniu. Keďže pri nosení nie je možné vždy 100% sústrediť pozornosť, dochádza ku rozptýleniu rodiča okolitým prostredím, nepovažujeme toto nosenie za bezpečné.